O włos od wygranej!

III runda ROK CUP Poland już za nami. Marcel kolejny raz stanął na podium, tym razem drugie miejsce. W czasie czwartkowych i piątkowych treningów zawodnik Jastrzębski Racing prezentował świetna formę i osiągał bardzo dobre czasy. Niestety wynik sobotniego treningu oficjalnego ich nie odzwierciedlił. Pomimo zapowiadanych ciężkich, deszczowych warunków, czasówka odbyła się na suchym torze. Brakło trochę szczęścia, zła pozycja na torze i tylko 9 czas. Szczęśliwie, jak już widzieliśmy to wiele razy, dla Marcela im więcej zawodników do wyprzedzenia tym lepiej. Tak było i tym razem. W pierwszym wyścigu nasz fighter bardzo szybko przebił się do czołówki i ukończył bieg na 4 miejscu. Na pół godziny przed drugim finałem padł silnik w karcie Jastrzębia. Atmosfera zrobiła się niesamowicie nerwowa. Mechanicy stanęli jednak na wysokości zadania i pojazd na czas był gotowy do biegu. Marcel odwdzięczył się, dając pokaz pięknej wyścigowej jazdy. Na pierwszych okrążeniach awansował z czwartej na drugą pozycję. Na kolejnych, pech dopadł jadącego na pierwszej pozycji Iwo Beszterdę i Marcel wysunął się na prowadzenie. Do końca biegu utrzymał bardzo dobre tempo, przewodząc stawce 27 zawodników. Niedzielny poranek przywitał nas deszczem, jednak do 3 wyścigu zawodnicy wystartowali już na suchych ustawieniach. Marcel zaczynał z pole position. Zaliczył bardzo dobry start i wypracował sobie lekki dystans. Reszta stawki nie odpuszczała ani na moment. Na ostatnim okrążeniu Marcel spadł na druga pozycję, lecz kilka zakrętów dalej przeprowadził udany atak i odzyskał prowadzenie, które dowiózł do mety. Wyścig czwarty – ponownie start z pierwszej pozycji. Niestety lekki błąd ustawienia sprzętu spowodował, że gokart jechał wolniej niż chciałby kierowca. Marcel stracił kilka pozycji i mimo że cały wyścig jechał razem z czołówką, nie miał szans na udany atak i odrobienie straty. Metę przekroczył jako 4. Do zwycięstwa w tej rundzie zabrakło tylko 4 punktów. W Toruniu Marcel stanął na drugim stopniu podium. Udało się też zmniejszyć dystans punktowy w generalce Pucharu do pierwszego miejsca. Za trzy tygodnie ostatnia runda ROK CUP w Bydgoszczy. No będzie się działo! Marcel zapowiada walkę o wygraną do ostatniego metra. No i najważniejsze – MARCEL ZDOBYWA BILET NA FINAŁ ŚWIATOWY ROK CUP SUPERFINAL 2020 !!!!!

Więcej newsów

W celu wygodnego korzystania ze strony, wymagana jest akceptacja Polityki Prywatności oraz Polityki Cookies. Więcej informacji można znaleźć w Regulaminie.

For convenient use of this website, your acceptance of the Privacy Policy and Cookies Policy is required. More information can be found in the Regulations.